Manşet 1 Manşet 2 Manşet3 Manşet4 Manşet 5

Genel Başkanımızdan


Satılmış ÇALIŞKAN
   Genel Başkan


Emeklilerede Promosyonda Pazarlık Yolu Görüldü….

İlk dönemde emeklilere çalışanlardan daha sonra hak tanindi;

Bunun için emekliye de verilmesi için dernek olarak mücadele verdik nihayet 2017 yılında emeklilerde promosyon verilmesi kararı çıktı. Fakat mücadele eden emekli kuruluşlarına sorulmadan Çalışma Bakanlığı temsilcileriyle devlet bankalarının temsilcileri bir rakam belirlemişler üç yıllık 300 - 450 TL arasında emeklilere promosyon verildi. Fakat çalışanlarla emekliler arasında uçurum var.

Bu gün emekliler platformu yedi emekli sivil toplum kuruluşu TÜM EMEK DER dönem başkanlığında toplanarak emeklilerin promosyonlarının çok düşük olduğu ve basında yer alan çalışanlar için kurumların bankalarla görüşerek kendi personelleri için iyi miktarda yıllık promosyon anlaşmaları yaptıklarını basın aracılığıyla görmekteyiz.

Biz de 13 milyon emekliyi temsilen Türkiye Emekliler Platformu olarak Sosyal Güvenlik Kurum Başkanlığı temsilcilerimizle birlikte önce devlet bankalarımız temsilcileriyle görüşmek arzusundayız. Devlet bankalarımızdan desteğe en fazla ihtiyacı olan emeklilerimize destek olmak için günün şartlarına uygun bir rakam belirlenmesini bekliyoruz çıkan miktarlar platformumuzun başkanlar kurulunda değerlendirilecek ayrıca özel bankalardan gelen tekliflerde ele alınarak özel bankaların hizmet durumu şube sayıları verilecek hizmetleri değerlendirilerek karar verilecek kurulumuzda alınan karara göre emeklilerimiz bilgilendirilerek doğru banka ve bankalara yönlendirilecektir. Emeklilerle çalışanlar arasında ayrım yapılmaması şartımızdır.

 Bu gün bize yarın size... Sağlıklı ve mutlu günler dilerim...

Ziyaretçiler

Bugün: 110 | Dün: 110 | Toplam: 134923
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 - 2021 | Tüm Hakları Saklıdır.