Manşet 1 Manşet 2 Manşet3 Manşet4 Manşet 5

CHP GAZİNATEP İL BAŞKANI UÇAR VE HEYETİ GAZİANTEP ŞUBE BAŞKANLIĞIMIZI ZİYARET ETTİ

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şube başkanlığını, CHP Gaziantep İl Başkanı  Mehmet Neşet Uçar; İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Cemile Şevran ve Belediye Meclis Üyeleri ile ziyaret etti.

Ziyarette emeklilerin sorunlarına değinen Uçar; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler geçmişte olduğu gibi bugün de emeklilerimizin her zaman sesi olmaya devam edeceğiz. Emekli yurttaşlarımız  enflasyon, ard arda gelen zamlar ve pahalılık karşısında zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Emeklilerin refah içinde bir yaşam sürdürebilmesi hepimizin boynunun borcudur. Ömürleri boyunca çalışarak ülkemizin ekonomisine emeğiyle ve alın teriyle katkı sağlamış olan emeklilerimizin hayatlarının ikinci baharında huzurlu bir yaşam sürdürebilmesi için gerekli adımlar atılmalı ve yaşam standartları olması gereken seviyeye çıkarılmalıdır.” dedi.

ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA EMEKLİ MAAŞI OLMAMALI, EMEKLİ YURTTAŞLAR ENFLASYON KARŞISINDA YALNIZ BIRAKILMAMALI.

Ayrıca Emekli maaşları ve ücretlerinin yetersizliğine dikkat çeken Uçar; “ Asgari ücretin altında kalan maaşların en azından asgari ücret seviyesinde olmalı. Ramazan ve Kurban Bayramlarında ödenen ikramiyeler  de bir maaştan az olmamalıdır. Ayrıca emekli maaşlarından hastane muayene ek ücreti ve ilaç ek ücreti kesintileri kaldırılmalı, tüm emeklilerimiz her türlü sağlık hizmetinden tamamen ücretsiz  olarak yararlanmalı, emekliler yüksek enflasyon karşısında yalnız bırakılmamalı.” dedi.

 Tüm Emek Der Gaziantep Şube Başkanı Ali Osman ÖZER “sorunlarımızı dinlediğiniz ve ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederim.” Dedi.

Ziyaretçiler

Bugün: 112 | Dün: 110 | Toplam: 134925
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 - 2021 | Tüm Hakları Saklıdır.