Manşet 1 Manşet 2 Manşet3 Manşet4 Manşet 5

EMEKLİNİN TEMSİLCİLERİ OLARAK BANKA PROMOSYONUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Yaklaşık 13 milyon Emekli Dul ve Yetimin temsilcisi olan Türkiye Emekliler Platformu’nun üyesi 7 Sivil Toplum Kuruluşu başkanları; 26.02.2020 tarihînde dönem sözcüsü Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanlığında toplandı. Emeklilerin banka promosyonları gündemiyle ikinci kez toplanan Platform üyeleri, “Emekli temsilcileri olarak banka promosyonları için masada olmak istediklerini ve peşini bırakmayacaklarını ”söylediler.

Türkiye Emekliler Platformu 11 Şubat 2020 tarihinde yapmış olduğu toplantıda Emeklilerin banka promosyonları için Sosyal Güvelik Kurumu yetkilileri ile beraber önce devlet bankalarıyla görüşülmesi ve daha sonrada özel bankaların tekliflerinin değerlendirilmesi benimsenmişti.

Türkiye Emekliler Platformu Dönem sözcüsü ve Tüm Emek Der Genel Başkanı Satılmış ÇALIŞKAN, “İlgili kurum ve bankalardan görüşme isteğimize bu güne kadar yanıt verilmemiştir. Bu nedenle bu günden itibaren özel bankaların teklifleri değerlendirilerek platformumuzca emekli üyelerimiz yönlendirilecektir” dedi.

Çalışkan ayrıca; Emekliler toplumun en mağdur kesimi Bankaların vereceği promosyonlar emeklileri bir nebze olsun rahatlatacak” dedi.

Türkiye Emekliler Platformu olarak 25.02.2020 günü basında çıkan Emekli aylıklarından kesinti ve ikramiyeleri kaldırılması gibi konular Türkiye Emekliler Platformu değerlendirildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Emekliler Platformu Dönem sözcüsü ve Tüm Emek Der Genel Başkanı Satılmış ÇALIŞKAN,” Sosyal Güvenlik Kurum Başkanlığınca yapılan “böyle bir çalışma yok“  açıklamasına güvenimiz tamdır” dedi.

Çalışkan; ”İleriki günlerde tekrar gündeme gelirse ve böyle bir uygulama düşünülürse; Türkiye Emekliler Platformu olarak üyelerimizin talebi olan gerekli eylemler yapılacaktır” dedi.

 

Türkiye Emekliler Platformu

Dönem Sözcüsü

Satılmış ÇALIŞKAN

Tüm Emek Der Genel Başkanı

 

 

Ziyaretçiler

Bugün: 104 | Dün: 121 | Toplam: 80155
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 - 2020 | Tüm Hakları Saklıdır.