Manşet 1 Manşet 2 Manşet3 Manşet4 Manşet 5

BANKA PROMOSYONUNDA EMEKLİNİN TEMSİLCİLERİ OLARAK BİZ DE MASADA OLMALIYDIK

Türkiye Emekliler Platformu Banka promosyonu gündemi ile 04.03.2020 tarihînde dönem sözcüsü Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanlığında toplandı. Emeklilerin banka promosyonları gündemiyle toplanan Türkiye Platform üyeleri, “Emekli temsilcileri olarak banka promosyonları için masada olmamız gerekliydi ”dediler.

SGK ve Ziraat Bankası arasında imzalan yeni dönem için promosyon ödemesi kapsamında emekli aylığı bin 500 TL’ye kadar olan emeklilere 500 TL, aylığı bin 500 ve 2 bin 500 TL arasında olan emeklilere 625 TL, aylığı 2 bin 500 TL üstünde olanlara ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi yapılacak.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Türkiye Emekliler Platformu Dönem sözcüsü ve Tüm Emek Der Genel Başkanı Satılmış ÇALIŞKAN, “Biz Türkiye Emekliler Platformu olarak daha evvelki toplantılarımızda da açıkladığımız gibi emekli temsilcileri olarak bizimde masada olmamız gerekliydi. Emeklilerin masada olması Sosyal Güvenlik Kurumunun pazarlık gücünü arttıracağı inancındaydık.” dedi.

“SGK Emekli maaş ödeme süresi 10 gündür, ortalamaya vurulduğunda 5 gün maaşlarımız bankalarda beklemektedir.”

Çalışkan ayrıca; “Emekliler toplumun en mağdur kesimi Bankaların vereceği promosyonlar emeklileri bir nebze olsun rahatlatacak, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası arasında imzalanan promosyon tutarları biz emeklileri üzmüştür. Açıklanan tutarlar beklentilerimizden uzak kalmıştır. SGK Emekli maaş ödeme süresi 10 gündür, ortalamaya vurulduğunda 5 gün maaşlarımız bankalarda beklemektedir. Bu durum değerlendirilmemektedir.” dedi.

“Banka promosyonlarının takipçisi olacağız”

Çalışkan,” 8 Emekli Sivil toplum kuruluşu Türkiye Emekliler Platformu olarak banka promosyonunun peşini bırakmayacağız” dedi. SGK ve Ziraat Bankası arasında imzalanan tutarlar taban tutar yani kamu bankalarınca uygulanacak tutar olduğunu hatırlatan Türkiye Emekliler Platformu Dönem sözcüsü ve Tüm Emek Der Genel Başkanı Satılmış ÇALIŞKAN, “SGK ve Ziraat Bankası arasında imzalanan tutarlar taban yani kamu bankalarınca uygulanacak tutardır. Özel Bankalar emeklilere daha farklı tutarlarda banka promosyonu vermektedir. Platform olarak özel bankalarla görüşmeye başladık. Şuan özel bankalarda görüşmelerimizde 1250,00 TL ‘ye kadar çıkmıştır. Teklifler peş peşe geliyor. Emekli bu fırsatlardan en tutarlı olanını değerlendirecektir. Bu durumu da üyelerimize bildirmekteyiz. ” dedi.

Türkiye Emekliler Platformu

Dönem Sözcüsü

Satılmış ÇALIŞKAN

Tüm Emek Der Genel Başkanı


Ziyaretçiler

Bugün: 117 | Dün: 121 | Toplam: 80168
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 - 2020 | Tüm Hakları Saklıdır.